طراحی سایت
سه شنبه 19 فروردين 1399.
-
الثلاثاء 14 شعبان 1441.
-
Apr 07 2020.
-

داستان موفقیت امپراطوری کوکاکولا

بستن


جان پمبرتن مواد اولیه کوکاکولا را در یک کتری برنجی در حیاط پشتی خانه‌اش ترکیب کرد. دوست وی برای این محصول نام کوکاکولا را برگزید، وی خطاط بسیار خوبی بود و نام کوکاکولا را به گونه‌ای خطاطی کرد که هنوز هم به عنوان آرم این شرکت مورد استفاده است.

نوشابه کوکاکولا برای اولین بار در داروخانه عرضه شد. در آن ایام حدود 9 عدد از این نوشیدنی روزانه به فروش می‌رفت و مجموع فروش آن سال کوکاکولا فقط 50 دلار بود، نکته جالب این است که در کل این نوشیدنی برای تولیدکننده‌اش بیش از 70 دلار هزینه در برداشت؛ یعنی سال اول، برای جان پمبرتن سال ضرر بود. اما وی هیچگاه نا امید نشد و با قدرت به کارش ادامه داد.

در سال‌های اول، کوکا بیشتر مصرف دارویی داشت و به عنوان یک نوشابه تقویتی مصرف می‌شد. به تدریج کوکاکولا جایش را در میان نوشابه‌ها باز کرد و به یکی از معروف‌ترین نوشیدنی‌های آمریکا تبدیل شد. پس از چندی این نوشابه سر از رستوران‌ها و ساندویچ‌فروشی‌ها درآورد. در سال 1925 کوکاکولا فروش میلیونی‌اش را آغاز کرد و در سال 1940 در 40 کشور عرضه شد سپس در سال 1982 کوکاکولای رژیمی، بر تنوع محصولات این شرکت افزود. در حال حاضر، مصرف روزانه کوکاکولا در جهان بالغ بر 7 میلیارد دلار می‌شود.

رشد شرکت کوکاکولا مدیون نوآوری و خودباوری و تلاش و امیدواری جان پمبرتن است که حتی در سخت ترین شرایط هم نا امید نشد و به حرکتش ادامه داد...

 

 

شما اینجا هستید: خانه کتابخانه الکترونیک مطالب خواندنی داستان موفقیت امپراطوری کوکاکولا