طراحی سایت
سه شنبه 19 فروردين 1399.
-
الثلاثاء 14 شعبان 1441.
-
Apr 07 2020.
-

پوشیدن لباس‌های رنگی شانس داشتن اعتبار کاری را افزایش می‌دهد

بستن


  

تحقیقاتی انگلیسی که توسط شرکت case station انجام شده به بررسی تأثیرات مد و شیوه لباس پوشیدن افراد بر شغل آنها می‌پردازد. سوال اصلی این تحقیقات این است: آیا کارمندانی که لباس‌های تیره و خاکستری می‌پوشند می‌توانند با پوشیدن لباس‌های رنگی در پست خود پیشرفت کنند؟ شما همواره تلاش می‌کنید تا به چشم بیایید اما موفق نمی‌شوید.

رئیس‌تان نام کوچک شما را به یاد نمی‌آورد و در کارتان پیشرفتی نمی‌کنید. درواقع تشخیص دادن شما در میان تعداد زیادی کارمند که همگی کت و شلوار خاکستری و پیراهن سفید بر تن دارند، بسیار دشوار است. به خاطر داشته باشید که لباس‌های رسمی، محدود به رنگ‌های خاکستری، آبی آسمانی و سیاه نمی‌شوند.

شجاعت اینکه سبک منحصربه‌فرد خود را در لباس پوشیدن داشته باشید، باعث می‌شود که در کارتان جدی‌تر به نظر برسید. پوشیدن لباس‌های رنگی موجب می‌شود که شما خلاق، خوش‌بین و با اعتمادبه‌نفس به نظر برسید. این موضوعی است که یک شرکت انگلیسی لوازم جانبی موبایل به نام case station به مطالعه آن پرداخته است. درحالی‌که ۲۰ درصد انگلیسی‌ها از پوشیدن لباس‌های تیره‌رنگ احساس رضایت دارند، تحقیقات نشان داده افرادی که هنگام کار لباس‌های رنگی می‌پوشند، پیشرفت بیشتری در کار خود داشته‌اند. در واقع یک‌پنجم افراد در رده سنی ۱۸ تا ۳۴ سال معتقدند که پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های شاد، به آنان اعتبار می‌بخشد و به بالا رفتن موقعیت شغلی آنها کمک می‌کند.

در بین 2 هزار کارمند که با آنها مصاحبه شده، ۲۵ درصد معتقد بودند که ظاهر افراد، مستقیماً در استخدام‌شان مؤثر است. حدود ۳۰ درصد آنها هنگامی که لباس رنگی می‌پوشند، بیشتر احساس خوش‌بینی و اعتمادبه‌نفس داشتند. این احساسات روی همکاران آنها هم تأثیر مثبت دارد. به‌طوری‌که یک‌چهارم کارمندان اظهار داشته‌اند که با دیدن این رنگ‌های درخشان احساس نشاط می‌کنند. همچنین ۱۱ درصد افراد تمایل دارند تا شجاعت استفاده از رنگ‌های شادتر را پیدا کنند. ربکا الفورد، مدیر شرکت تجاری case station، در مصاحبه‌ای با روزنامه تلگراف می‌گوید: روان‌شناسی رنگ‌ها مدت‌هاست که در خدمت کالاها به‌خصوص در زمینه بسته‌بندی آنها قرار گرفته است. اما انسان‌ها به‌تازگی به تأثیر آن در شیوه لباس پوشیدن پیبرده‌اند.

در پایان این مطالعات مشخص شد که پوشیدن لباس‌های طرح‌دار بیشترین تأثیر مثبت را دارد و بعد از آن لباس‌های قرمز و بنفش می‌توانند موجب تحت تأثیر قرار گرفتن اطرافیان شوند. برای افرادی که در رسانه‌ها، شرکت‌های معماری و جاهایی از این قبیل کار می‌کنند، پوشیدن لباس‌های رنگی ساده‌تر است. اما حتی افرادی مانند کارمندان بانک که لباس‌های یک شکل دارند، می‌توانند با تغییر رنگ وسایل به ظاهر بی‌اهمیت مانند کراوات، دستمال جیبی و حتی رنگ جوراب، در ظاهر خود تنوع ایجاد کنند.

طرز لباس پوشیدن شما می‌تواند رازهای بسیاری را درباره شخصیت شما آشکار کند. نحوه انتخاب لباس‌های‌تان می‌تواند بیانگر ریسک‌پذیری و میزان خلاقیت شما باشد. شاید اکنون زمان تغییر برای شما فرا‌رسیده باشد. به کمد لباس‌های‌تان سر بزنید و موقعیت کاری خود را بهبود ببخشید.

  

شما اینجا هستید: خانه کتابخانه الکترونیک مطالب خواندنی پوشیدن لباس‌های رنگی شانس داشتن اعتبار کاری را افزایش می‌دهد